Haber

İmamoğlu ve Yavaş sahaya inecek mi? Seçim sürecini planlayan Kılıçdaroğlu’ndan görüşme kararı

6 Tablo’nun cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını açıklamasının ardından seçim çalışmaları hız kazandı. Seçim sürecini kurmaylarıyla birlikte nasıl yöneteceğini anlatan Kılıçdaroğlu, önce deprem bölgesine gidecek, ardından il turu yapacak.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’I BENİNE ALACAK

HalkTV’de ‘Sözüm Var’ programına konuk olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun yapacağı mitinglerle ilgili konuştu. Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Millet İttifakı’nın sözleşmesinde cumhurbaşkanı adayı olmaları için madde bulunan Kılıçdaroğlu’na bazı mitinglerde eşlik edeceğini söyledi.

DEPREM 40 GELMEDİĞİNDEN FIRLATMA İSTENMEDİ

Cumhurbaşkanlığı adaylığı lansmanı sorulduğunda Özel, şu soruyu yanıtladı: “Fırlatma bu pazar planlanıyordu. Kemal Bey, ‘Deprem kırkı vurmadan olmaz’ dedi. İptal etti.Kırktan sonra Pazar mı yapılacak yoksa kampanya gerçekten başlayacak mı?O da yöneticilerin insiyatifinde ama başkan ‘Kırka kadar bana kampanya yakışmaz’ dedi. Deprem bölgesinde bile kırkta mevlid okutulan, acı ve matemlerin tamamlanıp seferberliğin geç başladığı bir şey.”

METİNİN 12. SAYISI NE DİYOR?

6 liderin imzaladığı ortak mutabakatın 12. sayısında şu ifadelere yer verildi: “İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları, Cumhurbaşkanının uygun göreceği tarihlerde, belirlenen görevlere Başkan Yardımcısı olarak atanacak.”

haber-kusadasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu