Haber

Nevşehirli Atlet Türkiye’yi Avrupa’da Temsil Edecek

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve SporKulübün Atletizm Takımı sporcularından İbrahim Gökgöz, Türkiye’yi Avrupa Gençler Olimpiyatları (EYOF) ve Avrupa Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda ay yıldızlı formasıyla temsil edecek.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar Atletizm Türkiye Şampiyonası Yarı Finali, hafta sonu Mersin’de yapıldı. Mersin Yenişehir Nevin Cevap Atletizm Tesisleri’nde gerçekleştirilen yarışlarda Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu İbrahim Gökgöz, daha önce geçtiği Avrupa barajını sırtında taşıyarak 800 metreyi 1:53.64 derece ile koşmayı başardı.

Nevşehir tarihinin en yeterli derecesini elde etmeyi başaran Gökgöz, böylece 23-29 Temmuz 2023 tarihlerinde Slovakya’da yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatları’na (EYOF) ve 18 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. 2024.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında spor hayatına devam eden İbrahim Gökgöz ve Atletizm Takım Antrenörü Hakan Köstekçi’yi tebrik etti. – NEVŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu