Teknoloji

iPhone 15’in sessize alma tuşu programlanabilir olabilir

Apple’ın bu yılki yeni telefonları iPhone 15 serisinin tanıtımına sadece aylar kaldı ve telefonlarla ilgili sızıntılar tüm hızıyla gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız geçen ay telefonlarda ses açma, güç tuşu ve sessize alma tuşu vardı. basınca duyarlı dokunmatik yüzeylerBununla ilgili iddialar ortaya atılmış hatta patent çalışmaları ortaya çıkmıştır.

Günümüzde ortaya çıkan argümanlara göre bu dokunmatik alanların gelmesiyle mute butonunun işlevinin tamamen değişeceği iddia edilmişti. Ayrıca, kullanıcılar bu anahtarı dilediği gibi programlayabilecektir..

Apple, Samsung’un yapmak istemediğini yaptı

Bildiğiniz üzere iPhone’ların sol tarafında bulunan sessize alma butonunun tek işlevi telefonu tamamen sessize almak. Jailbreak ile değiştirilmiş iPhone’larda elbette bu anahtarı istediğiniz gibi programlayabilirsiniz ancak bazen bu özellik beklendiği gibi çalışmayabilir. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Apple mühendisleri ile dokunmatik alanlara geçiş Bu anahtarın hangi işlem için kullanılacağı tamamen kullanıcıya bırakılacaktır.

Kullanıcılar; el feneri, rahatsız etme modu, düşük güç modu, ekran görüntüsü alma, kısayol çalıştırma, Shazam, ekran döndürme ve uygulama kitaplığını görüntüleme bu tuşa istediğinizi atayabileceksiniz. Ek olarak, Hafif basma ve sert basma olmak üzere iki farklı komut atanabilir.Bununla ilgili dolaşan tezlerin de olduğunu belirtmek gerekir.

Hatırlarsanız bir dönem Samsung, Galaxy S serisi cihazlara eklemişti. Bixby tuşu programlanamaz Samsung kullanıcıları çok rahatsız oldu. Bu düğmeyi ‘rootlu’ cihazlarda kolayca özelleştirebilirsiniz, ancak telefonlarını rootlamak istemeyen kullanıcılar Bixby’ye takılıp kaldı.

Apple’ın iPhone 15 serisi ile birlikte dokunmatik yüzeyleri ve özelleştirilebilen sessize alma butonunu kullanıcılara sunacağı iddia edilse de bu özellikler artık mevcut. Kesinlikle geleceğine dair bir kanıt yok.Hatırlatalım.

iPhone 15 ile ilgili şimdiye kadar ortaya çıkan tüm sızıntılar

kumru-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu