Haber

CHP’li belediye başkanından Akşener’e eşek benzetmesi

Zonguldak Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 6’lı masaya dönen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için “Allah sevdiğine eşeğini kaybettirir, sonra bulur” paylaşımında bulundu. kantar; Paylaşımın bir benzetme olduğunu söylese de bazı İYİ Partililer duruma tepki gösterdi.

CHP Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda Çaycumaspor için bir benzetme yapmıştı, “Allah sevdiği kuluna eşeğini kaybettiriyor, sonra buluyor”. Çaycumaspor’la ilgili tartışmalar sürerken Kantarcı, 6 kişilik masadan kalkıp bir süre sonra geri dönen Meral Akşener için bu sefer tam benzetmeyi yaptı. Kantarcı’nın “Allah sevdiği kuluna diğer eşeğini bulsun” paylaşımının ardından bazı UYGUN Partili üyeler duruma tepki gösterdi.

Bir GÜZEL Partili, “Sayın Cumhurbaşkanı, bu üslup genel başkanımıza saygısızlıktır. İYİ Partililer olarak kamuoyundan özür bekliyoruz. Lütfen bunu dikkate alın, saygıyla karşılayın. Aksi takdirde vekil olarak ihtiyacınız olanı alırsınız. sandıkta cevap verin.”

Kantarcı daha sonra Türk Dil Kurumu’nu işaret ederek paylaşımının bir benzetme olduğunu paylaştı. Bazı vatandaşlar Kantarcı’nın paylaşımına destek verirken, bazıları tepki gösterdi. Paylaşım beraberinde tartışmaları da getirdi. – ZONGULDAK

hafik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu